| OneShot001 a întrebat:

incerc sa-mi construiesc un pc din piese si vreau sa stiu daca sunt compatibile si daca va rula totul fluent pe 1920x1080 la setari low-medium cu fps bun. Precizez ca voi face recording/streaming 00 unde permite fps-ul.

-AMD Ryzen 1600 6core
-Placa de baza ASUS PRIME A320M-K
-GTX 1050ti 4gb ddr5
-16gb (2x8) ddr4 3000mhz RAM
-ssd 120 gb pentru windows si cateva aplicatii si poate un joc
-hdd 640gb
-Sursa nJoy Titan 500, 500W

Astept sfaturi, dau funda! happy

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Pentru record și/sau stream, poți să cumperi echipamente speciale. Acesta de obicei nu costă mai mult de 200-300 lei.
Asta dacă nu vrei să cheltui prea mult pe procesor+placă de bază și memoria RAM.

| OneShot001 explică (pentru SilviaDulcik):

Ram, si placa video am deja insa nu știu daca gtx1050ti 4gb imi permite si streaming?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru OneShot001):

Pentru stream și screen record te interesează procesorul. Pentru record, te interesează și mediul de stocare.

| alexboss2020 a răspuns:

Singurul sfat ar fi sa te bucuri de PC

| Annonnymus005 a răspuns:

Destul de bun, duce!