| eu123456789 a întrebat:

Joc Metin2 si nu stiu cum sa dansez, sa sarut pe cineva, sa lovesc pe cineva etc.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| SUMO a răspuns:

Daca joci pe server aoficial adica metin2.ro poti doar daca mergi la nunta sau daca iti cumperi masca emotiei daca joci pe private gasesti masca emotiei la magazin si o pui pe tine si dupa aia intri in meniul de emoti in cazul sarutului sau loviri cealalta persoana trebuie sa iti accepte cand ii dai emotii Bafta

3 răspunsuri:
| MaybeSomeone a răspuns:

Salut.
Pe multe metine private, masca emotiei o iei de la magazinul-general sau alte magazine. Aceasta iti permite sa ( dansezi, saruti, si multe alte emotii ) atata timp cat este purtata.
Pentru a saruta pe cineva, Acea persoan ( fata sau baiat ) trebuie sa iti ofere emotiile. ( in bara de sus scrie " Emotii " iar tu poti sa o saruti tongue
Pentru a dansa si restul trebuie sa intri in meniul caracterului si di la emotii si ai acolo Dance 1... 4 ( 5 gangnam style ).
Pentru a te lupta cu cineva ( din regatul tau ) poti da duel ( aflat in bara de sus ) sau te poti da pe Liber ( Setari >Optiunu joc > Mod PVP > Liber )
Daca nu vrei sa ii ranesti si pe cei aflati la tine in breasla mai jos de modpvp este optiuea Alianta ( nu la blocheaza! ai grija )
Pe metine oficiale ( ro, uk... ) masca emotiei se cumpara de pe sitewinking
Sper ca te-am ajutat.

| eu123456789 explică:

SUMO, cand sunt la nunta, cum fac sa dansez, sa sarut pe cineva, etc?

| Alexis9 a răspuns:

Depinde ce Metin joci daca joci Metin2Ro cumperi de pe net masca emotiei, iar daca joci un metin privat o iei de la magazinul general. funda?