| andralavinia24 a întrebat:

Buna! M-am deconectat din greșeala de pe contul de Instagram deoarece îmi apărea ca un telefon din București este conectat(eu stand in Craiova) iar acum când încerc sa ma conectez nu ma lasă.
Se conectează doar la contul secundar.
Ce pot face?

1 răspuns:
| VladAlex22 a răspuns:

Vezi pe mail dacă ai primit vreun mesaj legat de conectare suspectă sau o solicitare de schimbare a parolei, în caz că ți-a furat cineva contul.
Sfatul meu ar fi să dai pe „mi-am uitat parola", să o schimbi și să vezi după dacă te lasă să te conectezi. În caz că a fost spart contul, te-aș sfătui să-ți activezi autentificarea în 2 factori și să-ți instalezi o aplicație (ex. Duo) care să-ți păstreze toate codurile necesare.