| mihaila123456 a întrebat:

Buna, ma puteti ajuta pentru ca incerc sa ma inregistrez pe RO-RP si nu pot
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Da.
Este permis să ai un nume românesc?
Doar dacă fac cerere pe forum.
Da.
Nu.
Comanda /cad se foloseşte doar dacă...
Doreşti să vinzi un bun personal (maşină, casă etc)
Doreşti să faci reclamă unei afaceri
Nu vrei să le apară celorlalţi jucători numărul tau de telefon.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Aveţi voie să faceţi car surf?
Nu, niciodată.
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Da, în toate situaţiile.
Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?
Da.
Nu.
Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).
Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Prin a da un anunț (/ad, /cad).
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Folosind comenzile /report sau /re.
Ai voie să faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?
Nu.
Doar în urmăririle cu LSPD.
Da.
Ai voie să răpeşti un rang înalt din poliţie?
Doar cu permisiunea respectivului.
Doar cu permisiunea Head of Factions
Nu.
Ai voie să faci o acţiune ilegală într-o zonă publică între orele 06:00 şi 22:00?
Nu.
Da.
Doar în spitale.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Citeste regulamentul. Altfel faci greseli in joc si dupa te intorci sa ne intrebe de ce ai primit ban.

Răspuns utilizator avertizat