| AlexandraFoo a întrebat:

mama mea mi-a luat acest laptop: Asus U36SG-RX007D.de la eMAG.
Care are urmatoarele:
- Intel® CoreTM i5
- ecran:
rezolutia: 1366x768
diagonala: 13,3 inch
- memorie: DDR3 4 GB, 1333Mhz (*dar o sa mai cumpar DDR3 4G, ca sa aiba capacitatea maxima acceptata de 8 GB)
- hard disk: 500 GB, viteza de rotatie: 5400 rpm, tip hard disk: SATA
- placa video: dedicata, capacitate memorie video : 1024 MB, producator: NIDIA, seria: GeForce 610M
- sistem de operare: Windows 7 64 bit

Si i sa cumpar acest cooler: Cooler-Master NotePal Infinite EVO, 17"

O sa mearga Sims 3 bine? poate la setarile la maxim? Si cu alte EP si SP?

Mersi :3

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu merge la HIGH dar la MEDIUM merge sigur. Uite aici placa ta video
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-610M.63759.0.html
In josul paginii ai jocurile care iti merg cu setarile la High, Medium si Low.

Atentie cu coolerul ala extern pe care vrei sa-l cumperi pentru ca este prea mare pentru laptopul tau! Cauta unul pe 13 inch sau maxim 15 inch, 17 inch e deja prea mult.Vezi unde ai grilele de aerisire de sub laptop (la unele laptopuri sunt in laterale si este inutil acest cooler), trebuie sa fie pe mijloc.

| AlexandraFoo explică (pentru neluL):

Oricum nu le-as seta pe toate la high, ca este inutil, nu prea se vede diferenta. Doar la unele, asa ca nu cred ca o sa fie problema. happy Asa-i?

| AlexandraFoo explică (pentru neluL):

Si imi poti recomanda un cooler?

| AlexandraFoo explică (pentru neluL):

Si de preferabil de la eMAG. big grin

| neluL a răspuns (pentru AlexandraFoo):

Nu am gasit la eMAG. Am gasit aici http://www.accesoriifotovideo.ro/......white.html

| AlexandraFoo explică (pentru neluL):

Oricum nu le-as seta pe toate la high, ca este inutil, nu prea se vede diferenta. Doar la unele, asa ca nu cred ca o sa fie problema. Asa-i?

| neluL a răspuns (pentru AlexandraFoo):

DA! Nu o sa fie problema.

8 răspunsuri:
| Popescu_Cristi_1995 a răspuns:

Salut, cum as putea si eu instala windows 7 pe el?