| EvaTramell a întrebat:

mi-am cumparat laptop de pe eMAG si nu pot sa instalez nici un fel de windows pe el. Laptopul este ca fel ca acesta din imagine. https://www.google.ro/......ps?/search
Dar nu pot sa instalez deloc windowsul. Am incercat 7 dar nu merge da un fel de eroare.., la fel si cel de 8.
Ce pot sa fac? Nici cum nu reusesc. Laptopul are sistem de operare free dos.
Astept pareri!

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Free dos nu e sistem de operare e doar ceva acolo sa nu fie gol de tot daca free dos era sistem de operare nu mai aveai nevoie sa instalezi windows laughing Ai incercat sa instalezi 7 si 8 insa ai mai facut o pana acum? Ai cd original sau ai piratat si tu ceva de pe net ai trantit pe cd si gata pentru ca nu e atat de simplu.

| EvaTramell explică (pentru Bobby711):

Am chemat pe un coleg de alu sora mea. A zis ca nu e original. Dar nu a mai mers și am lasat-o balta. Il duc la cineva specializat în așa ceva. Sper sa poată sa pună windowsul 7 ca mie 8 nu mi place...

| Bobby711 a răspuns (pentru EvaTramell):

Pai daca vrei windows original trebuie sa platesti pentru el nu mai stiu cat costa insa e peste 100lei daca nu ma insel poti sa bagi si unul pirat de pe net insa trebuie sa fi atent la ce alegi. Iar daca nu iti place 7 poti sa instalezi pe gratis 10