| Rexilake1 a întrebat:

Mi-am descarcat pe telefon Pokemon Go si atunci cand pornesc jocul se blocheaza imaginea si se inchide jocul.Ce ar trebui sa fac?(Telefonul este Samsung Galaxy J1)

5 răspunsuri:
| alexbit90 a răspuns:

"Atunci cand vine vorba de utilizatorii Android, jocul ruleaza pe smartphone-uri cu un sistem de operare Android 4.4 sau mai mare, are nevoie de o conexiune puternica la internet (Wi-Fi, 3G, 4G), GPS si serviciile de locatie activate si o memorie de 2GB RAM minim."

Deci din cate stiu J1 nu are 2 GB ram

Aceasta informatie este loata de aici : https://www.quickmobile.ro/......le-jocului

| Rexilake1 explică (pentru alexbit90):

Telefonul are 4 GB,,,, iar cardul SD are 16 GB.Acel site nu ma ajuta cu nimic din pacate!

| alexbit90 a răspuns (pentru Rexilake1):

Memoria RAM este total diferita de memoria de stocare ceea ce spui tu este Memorie de stocare, pentru poze, filme si aplicatii cand spunem

Memorie Ram ne referim la memoria "rapida", de lucru a sistemului, asa-zisa RAM (Random Access Memory). Aici sunt pastrate (memorate) datele imediat necesare aplicatiilor care ruleaza pe un sistem oarecare. Performanta RAM are un impact major asupra performantei sistemului si este definita de doi parametri: viteza de acces si transfer (a datelor in si din memorie) si capacitatea.

aici poti gasi toate specificatiile telefonului tau: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j1-6907.php

si tot aici o sa observi ca telefonul tau are doar 512MB Ram.

O seara placuta si sper ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor!

| Rexilake1 explică (pentru alexbit90):

Si pana la urma ce ar trebui sa fac?

| alexbit90 a răspuns (pentru Rexilake1):

Deci singura rezolvare este sa iti iei un telefon mai bun, un telefon care sa aiba 2GB RAM

Aici poti gasi cateva telefoane cu 2 GB ram si procesor octa core:

http://www.altex.ro/....../octa-core

eu as recomanda mai degraba :) HUAWEI P8 Lite http://www.altex.ro/......core-black eu zic ca are cel mai bun raport calitate pret, dar sunt si altele mai ieftine mai scumpe... depinde de ce preferi.

Alta solutie nu este.