| anonim_4396 a întrebat:

Buna,

Mi-am schimbat hard-ul si nu stiu cum sa-mi scot fisierele de pe cel vechi. Ceva solutii?

Ms si funda!

4 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

Si nu poti sa-l bagi pe ala vechi si sa copiezi pe ala nou? Va fi vazut ca o memorie externa.
Nici n-ai spus ce e, laptop sau pc? Daca e laptop nu poti sa-l bagi inapoi pe ala vechi si sa pui ce ai pe el pe un stick usb?

| InVisible99 a răspuns (pentru Osirius):

E laptop si mi s-a "spart" hard-ul asa ca l-am schimbat la un service si mi-a dat laptopul cu hardul nou in el si asta vechi separat si nu stiu cum sa iau datele de pe cel vechi...nu ma bag la desfacut laptopul, as vrea o metoda mai simpla big grin

| Osirius a răspuns (pentru InVisible99):

Pai spune omule asa de la inceput. Ai spus ca doar l-ai inlocuit, acum spui ca e "spart"?
Ce inseamna "spart"? HDD-urile nu crapa fara motiv. Daca ai scapat laptopul pe jos cel mai probabil nu mai recuperezi nimic din HDD decat daca il duci la un centru specializat unde iti scoate platanul si incearca recuperarea datelor. Poate sa coste si 500$ o asemenea operatie si ma indoiesc ca datele tale valoreaza atat.

| InVisible99 a răspuns (pentru Osirius):

Pe naiba, nu cred ca e asa de complicat avand in vedere ca niste documentele urgente de pe hardul vechi mi le-au dat ei de acolo pe stick, insa eu vreau TOT si credeam ca este o alta optiune ca sa nu mai apelez la ei.
Hardul a fost schimbat ca imi scotea niste sunete ciudate si nu mi se deschidea laptopul dupa ce il scapasem.