| alexandrubt13 a întrebat:

Buna mi am tras internet de la telecom prin fibra optica dar cablu nu l am tras pana la parter din cauza ca nu se poate indoi l-am lasat in podul casei de fapt in mansarda cum ar veni al treilea nivel, jos la parter nu am semnal deloc si daca il cobor reuterul ma jos nu am semnal decat f slab in camera unde stau, ce e de facut sau ce amplificator de semnal wifi imi trebuie dar unul puternic si pentru viteze mari?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai simpla varianta tragi un cablu UTP din mansarda pana la parter si acolo pui un Acces Point si o sa ai semnal ok.