| OanaMarginean a întrebat:

Ok deci, nu ma pricep deloc la chestii de genul si am nevoie de putin ajutor. Mi-am cumparat recent un xbox one s si vreau sa fac rost si de niste jocuri. Am gasit multe pe internet da' preturile sunt mai mici pe olx. Sa zicem ca o sa cumpar unul de acolo. Ma gandesc ca alea sunt deja jucate deci daca il cumpar si il instalez pe consola, voi lua jocul de la 0 sau se va incarca progresul facut inainte sa achizitionez jocul?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Poti sa resetezi progresul oricum. Deci o poti lua de la 0, si din cate stiu eu, daca un joc este pe CD, asta nu inseamna ca progresul se salveaza pe CD. De obicei acele CD-uri/ DVD-uri ce sunt ele, sunt write-only, deci nu poti modifica ce este pe ele.

Asa ca 100% vei incepe jocul de la 0.

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Read-only, nu write-only... Am gresit.

| NicuNicuNicu a răspuns:

Vei lua de la 0 și eu împrumut jocuri de la prieteni mei care deja le-au terminat si o iau de la 0 mereu e asa.