| SoltateululPorno a întrebat:

Buna, recent am primit un PC.
Ce componente am in el?

Processor: Intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3, 40GHz
Rami : 4Gb Ram
HDD: 2T
Placa video: ZOTAC GTX 560 TI 2gb ddr5

Problema e ca am instalat toate driverele pentru placa mea video si nu mi-o instaleaza, imi da eroare.
Am doar placa incorporata de la Processor.

As vrea sa ma ajutati cum sa instalez placa video sa mearga mai bine si daca nu se poate altfel sa imi spuneti ce jocuri merg pe placa video incorporata in Processor

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| TheRealFantasy a răspuns:

Prima data verifica daca placa este conectata in mod corect la placa de baza.
Ca sa verifici daca vede PC-ul placa video poti cauta in device manager (cpanel sau click dreapta pe my computer, difera in functie de windows).
Daca e totul in regula la partea hardware atunci poate ca instalezi un driver pentru o alta versiune de windows, sa te uiti pentru ce versiune de windows e, de asemenea sa ai grija si daca e 32/64 bit.

In ultima instanta le poti cauta manual sau poti folosi functia de "Automatic Driver Update" de pe pagina lor (GeForce).

https://www.geforce.com/drivers

Pe pagina celor de la ZOTAC e doar asta:
https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/gtx-560-2gb

In partea de jos a paginii, la "Downloads" poti selecta la "File Type" optiunea "Software/Driver" si sistemul de operare.

Btw, vezi ca sunt mai multe versiuni ale placii asteia video. Aparent a fost scoasa initial cu 1 GB VRAM (tot pe GDDR5) si exista si versiuni pentru "gaming" cred si in final asta de care ai si tu cu 2 gb, probabil nu toate versiunile de drivere sunt compatibile cu modelul tau, desi ar trebui (teoretic).