| WayToDie a întrebat:

Buna seara, am achizitionat acum aproximativ o luna un laptop Lenovo y50-70 cu o placa video nVIDIA 960m, procesor Intel i7 quad-core de 2.7 gzh si 16 GB de ram. Am fost foarte multumit de achizitie dar de cateva zile incoace, jocurile se incarca foarte greu, iar in momentul in care incerc sa schimb tabul(alt+tab) jocurile se blocheaza, joc League of legends si GTA V, iar amandoua rulau la grafici maxime fara probleme, dar acum nu, am incercat cu reinstalarea unuia dintre ele, dar nu a functionat, am incercat reistalarea drivelerol video din GeForce Experience si nici asta nu a functionat. Momentan, ca sistem de operare folosesc win 10, motiv pentru care as evita o reinstalare de windows, urmand sa rulez doar un 8.1 pe care sa-l pot activa. Aveti idee cum as putea rezolva problema? multumesc anticipat

1 răspuns:
| Kreefy a răspuns:

Putin cam greu de inteles lucru asta, fiind un laptop nou... nu vad de ce nu ar merge
Verifica daca nu s-au instalat cumva accidental diferite programe / fisiere de care tu nu ai nevoie, de obicei internetul mai instaleaza automat tot felul de virusi care te pot dezavantaja.
Poate ai ceva activat inutil in PC, intra in Task Manager > Process > si vezi ce iti ocupa cel mai mult spatiu aiurea... si dai un END Process daca este inutil.
Iti recomand Windows 7 Premium / Home, este mai ok ca 10.