| xs1der a întrebat:

Am un controller XBOX 360 pentru pc (nu e wireless, ci prin cablu) de mult timp, cam 2 ani. Nu am avut niciodata probleme cu el, insa cam de vreo 5 zile are o problema. In timp ce ma joc, mi se deconecteaza controllerul. Cred ca nu sta USB-ul bine in port dar am schimbat porturile USB de atatea ori si tot nu functioneaza cum trebuie, se deconecteaza cand intru in jocuri. Cand fac o miscare din controller oricat de mica ar fi se deconecteaza imediat si am patit ca uneori sa imi dea si blue screen (Crash dump la pc) din cauza ca se deconecta controllerul..am reinstalat si driverele tot tot si nu stiu ce sa fac.Am curatat pc-ul de praf si nu mai am idei. Daca stiti voi ce ar putea avea.Ma gandeam daca mi-as lua unul wireless poate as evita astfel de probleme.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Cablul se poate sa se fi rupt in interior! Alta explicatie n-am! Porturile usb nu se strica asa usor. Incearca sa schimbi cablul ce leaga controlerul de pc

| xs1der explică (pentru RB26DETT):

Nu stiu unde as putea gasi unul...mi-ai putea recomanda un site ceva de unde as putea achizitiona un adaptor de asta?

| RB26DETT a răspuns (pentru xs1der):

Http://www.altex.ro/jocuri-console/xbox360/accesorii aici ai accesorii, tu iti iei ce-ti trebuie, nu stiu cum arata cablul tau, nu am folosit niciodata controlere sau alte alea pentru pc, nici console n-am avut :P