| AbcDaBcDe a întrebat:

As vrea sa imi iau si eu un play station 4 si am cateva intrebari fiind prima consola pe care o achitionez!
1.Pentru a ma juca mulyplayer trebuie sa imi iau un abonament pe uk? Acesta este bun http://www.emag.ro/......DSFZ53BBM/
2.Jocurile se salveaza pe consola sau pe CD?
3.Deci il iau, il bag la tv si apoi pot sa ma joc sau trebuie sa ii instalez ceva?

Răspuns Câştigător
| S8N a răspuns:

Salut.

1. Nu trebuie neaparat pe UK, dar cel care l-ai specificat este bun.
2. Jocurile care le cumperi de pe magazinul Playstation se salveaza pe contul Playstation, iar ca sa te joci jocurile de pe CD trebuie sa ai CD-ul inauntru.
Jocurile se instaleaza pe consola.
3. Trebuie sa ii conectezi cablurile, etc., si o sa trebuiasca sa iti faci un cont de Playstation si sa configurezi consola putin, dar dupa asta, doar il pornesti, selectezi jocul si te joci.

2 răspunsuri:
| raresbarbier a răspuns:

1.nu trebuie neaparat pe uk.
2.se salveaza pe consola din cate stiu
3. dupa ce il bagi la tv vei avea imagine din consola direct pe tv.

| TheKingBacca a răspuns:

1. E Playstation Plus, poti sa-l iei si din Romania de pe site-ul official

2. Poti sa alegi daca sa se salveze pe consola sau nu

3. Da, il conectezi la TV sau Video Proiector.