| Criss_1252 a întrebat:

De curand mi-am cumparat o noua unitate PC pentru jocuri. Iar acum vreau sa-mi cumpar niste jocuri mai noi (Gta 5, Cs GO) dar nu vreau sa cumpar CD-u sau altceva. Mi-as dori sa le cumpar pe steam, dar nu stiu cum sa procede.
De fapt nu stiu nimic despre Steam.
Nu stiu cum pot face rost de cont Steam, cum cumpar jocurile, cum platesc, etc, etc...
Poate cineva sa-mi explice va rog cum sta treaba mai exact cu Steam-ul?
As vrea multe detalii deoarece nu am folosit niciodata!
Multumesc!
Funda

Răspuns Câştigător
| AnGel032 a răspuns:

Steamul se downloadeaza gratis si iti faci cont tot gratis. Pentru a introduce bani in Steam poti sa folsesti carduri normale ca Visa, MasterCard si mai multe pe care le accepta ei (poti sa vezi acolo), poti sa folosesi PayPal care este un card online folosit cu email si parola, dar pentru a pune bani pe el iti trebuie un card obisnuit(poti sa gasesti la ei pe site mai multe informatii) sau poti folosi PaySafe care este un cod cumparat din locurile care au (magazine, posta, poti sa vezi la ei pe site). Pentru a adauga bani poti sa gasesti niste tutoriale si la ei pe site mi se pae, dar pe net sigur gasesti undeva. Dupa ce ai adaugat banii in Steam te duci in magazin si cauti jocul. De aici sigur te descurci. Banii din Steam nu ii poti lua inapoi. Raman acolo si poti decat sa cumperi lucruri din Steam.

2 răspunsuri:
| Marius875 a răspuns:

Daca folostesti skype de pot ajuta eu.
Skype:getodac.rom2

| kabal5170132 a răspuns:

Uite aici un ajutor :

steamwalletfreemoney.yolasite.com