| lightangel_9535 a întrebat:

Buna seara, deci nu inteleg mereu cand ma joc ceva pe pc dar doar cand ma joc pur si simplu monitorul se inchide dar in schimb unitatea merge in continuare fara nici o problema si daca incerc sa aprind din nou monitorul apare doar un ecran negru pana nu sting si opresc pcul din nou de la buntonul de pornire.
Mentionez ca face asta in general cand ma joc ceva pe el doar atunci in rest nu imi face deloc sau mai este rareori ca intru pe youtube si mi se blocheaza videoul inca de la inceput dupa care ingheata pcul si isi da restart singur.
Am de foarte mult timp problema asta de 2 zile am resintalat windowsul caci ma gandeam ca poate este vreun virus dar exact la fel se intampla.
Ce e asta? Ce e de facut?

1 răspuns:
| Dexter1994 a răspuns:

Exista 4 posibilitati :
1. Ori iti moare placa video
2. Ori ti se arde monitorul
3. Ori ai ceva nasol pe placa de baza
4. Ori windowsul nu e bun si are virusi pe el.

Rezolvare :
1. Schimba windowsul
2. Verifica placa video sa nu aiba ceva
3. Curata unitatea de praf (daca are)
4. Du-te la un magazin special pentru calculatoare si intreaba acest lucru.Ei te pot ajuta mai bine.