| Florin_Floo_1989 a întrebat:

In prezent trebuie sa achizionez o placa video si nu stiu la care sa ma decid. Bugetul este de 1000 ron. Din ce am research am facut eu, am de ales intre aceste 2 modele
1. Asus - http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

sau

2. MSI http://www.emag.ro/......DMBY3MBBM/

multumesc!

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/ La fel ca prima doar ca mai ieftina ( pacat ca nu e in stoc) Eh. daca nu o sa fie prea curand, comand-o pe prima.

| Florin_Floo_1989 explică (pentru Nemessys):

Am de ales doar dintre MSI si ASUS. Eu in prezent am msi gtx 750 twin frozr la 1gb ddr5. In timpul jocurilor sau cand randez nu trece de 48 de grade, deduc ca are o racire buna. Mi-au mai pus si alte persoane ca msi ar avea racide destul de buna, dar este mai bine cu 2gb ram in plus nu?

| Nemessys a răspuns (pentru Florin_Floo_1989):

Cu cat mai multi gb la placa video cu atat suporta jocuri mai hd si o rezolutie mai mare. Si. daca tot zici ca msi are racire buna, poti sa o iei in caz ca stai sa te joci destul de mult timp. Asus-ul poti sa-l iei daca te joci jocuri cu grafici SUPER bune si cu setari date-n blana, daca ai 2-3 monitoare full hd. Deci. alege. Eu zic MSI. Totusi si varianta cu 2 gb e buna...