| Diadiii a întrebat:

Mi-am cumparat saptamana trecuta un laptop de pe eMAG. Mai exact acest model : Laptop ASUS X556UQ-XX018T cu procesor Intel® Core™ i7-6500U 2.50GHz, Skylake™, 15.6", 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA® GeForce® 940MX 2GB, Microsoft Windows 10, Dark Blue
Problema este ca nu prea e ok in jocuri. De exemplu in cstrike merge foarte rau. Imi arata ca am 99.50 fps dar se misca urat. Am reinstalat placa video...setarile in cs care trebuie...dar degeaba. La 3000 lei sa fie atat de slab?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

La banii astia iti putea-i lua ceva mult mai bun! Oricum seteaza jocul la setari medii sau minime! De aceea iti merge greu ca joci la setari maxime, desi acel joc ar trebui sa mearga la setari maxime dar nu stiu mai exact de ce nu merge...

| Diadiii explică (pentru lpavel):

Ai dreptate. La banii astia nu inteleg cum de nu pot juca cu setarile la maxim. Nici nu m-am asteptat. Am facut cerere de retur...e luat de pe eMAG. Sper sa-mi accepte. Ms oricum de raspuns!

| Mihai1810 a răspuns:

Iti merge asa pentru ca laptopurile nu sunt facute pentru jocuri mai ales alea care au procesor cu U in coada. Laptopurile de gaming pleaca de laa 5000 lei. Daca vrei gaming fa-ti o configuratie pe piese.

| Diadiii explică (pentru Mihai1810):

Sunt laptopuri la 1600 lei 2000 si poti juca linistit. Cstrike nu e un joc foarte mare. Acum as vrea sa imi iau acest model : Laptop ASUS GL752VW-T4015D, Intel® Core™ i7-6700HQ pana la 3. 5GHz, 17.3" Full HD, 8GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 960M 4GB, Free Dos
bineinteles daca imi recuperez banii de la eMAG.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Diadiii):

O fi mergand cs bine, dar sunt jocuri nou aparute care nici macar nu vor rula. Eu m-am referit la jocurile nou aparute si cu cerinte grafice mai mari nu la jocuri cu specificatii si grafica de 2010.