| Floris96 a întrebat:

Buna seara. Sunt in căutarea unei noi carcase pentru pc-ul meu. Momentan am un Corsair 220t rgb dar vreau ceva mai spectaculos... Buget 100-200 euro. De preferat maxim 150 euro.
Pot comanda si de pe amazon si de oriunde. (Locuiesc in Germania)
Caut ceva compact, cu mult geam, ATX si sa intre 360 mm water-cooling
Aveți ceva idei?
Initial am vrut un Lian li 011 Mini dar imi trebuie alta sursă si nu vreau...
Orice idee e bine venită
Mulțumesc anticipat!
Dau funda!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Care ar fi problemele sau lipsurile carcasei tale?
Dupa mine, pare destul de ok.

https://www.mindfactory.de/......92839.html

https://www.mindfactory.de/......92840.html

Voiam sa-ti propun Meshify S2, e o carcasa pe care vreau sa mi-o iau pentru viitorul sistem.
Insa nu-i atat de compacta precum iti doresti.

Un sfat: nu o schimba doar de dragul de a o schimba, atata vreme ca are mesh in fata si in partea de sus. (si loc pentru suficiente ventilatoare, dar asta vad ca are)

Eu am in casa o Phanteks Evolv X, si pe cat e de frumoasa, pe atat de oribila. Trebuie sa ii dau gauri in panoul din fata, altfel voi sta cu capacul lateral luat jos pentru vesnicie.

Chiar daca am pus link doar de la Mindfactory (magazinul de unde cumpar eu incepand cu 2013), m-am uitat si la ARLT, Caseking, si K&M Computer.
Nimic relevant, nimic sa merite banii, din punctul meu de vedere.

| Floris96 explică:

Dau funda!