| hellameliee a întrebat:

Buna seara, TPU!
Aceasta intrebare se adreseaza gamerilor si persoanelor care au vazut animeul (animatia japoneza) SAO sau Sword Art Online!

In cazul in care ai vazut sword art online, stii despre ce este vorba in acest anime, intrebarea mea este daca stii vreun joc care sa se asemene cu cel din anime, nu ma refer la un joc care sa se asemene cu anime ul in sine, gen "sword art online game" sau altceva, vreau un joc multiplayer MMORPG in care sa imi pot costumiza avatarul, sa vorbesc cu alti jucatori, si sa joc jocul! Cred ca as putea spune ca Minecraft ar fi un exemplu bun, insa as vrea altceva. Multumesc!

4 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Recomandările mele de bază ar fi:
- Tera
- Final Fantasy 14 online

Iar dacă vrei ceva mai mult în stilul anime (deși nu neapărat atât de interactiv) atunci încearcă " Genshin Impact ", nu e multiplayer, dar poti sa-l joci co-op cu prietenii.

| hellameliee explică (pentru HandaSei):

De genshin impact stiu de la niste prieteni, nu l am incercat inca desi il am instalat pe telefon. Le voi incerca pe celelalte doua, multumesc mult!

| AlexXD123RO a răspuns:

Daca vrei este pe telefon Sword Art Online Integral Factor si e gratis si e multyplayer daca vrei pe PC joci cu emulator.

| hellameliee explică (pentru AlexXD123RO):

Multumesc, insa nu ai inteles. Nu vreau sa fie sword art online, vreau sa fie in genul jocurilor in general din acel anime