| daninicol a întrebat:

Buna seara TPU.Am o nedumerire pe League of Legends(LOL).Ce campion imi recomandati dintre Fiora, Irelia si Riven.Am cam 6500 ip si nu stiu ce sa aleg intre acesti 3 campioni. Daca imi puteti lasa opinia voastra si niste argumente daca se poate.Multumesc!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Opteaza pentru ce lane stii tu mai bine, sau care ti se pare mai usor. As recomanda Fiora pentru ultimata, devine op dupa cateva kill-uri, sau Riven pentru defensiva si atac.

| Dotsalau a răspuns:

Deci,Fiora obisnuia sa fie main-ul meu.Crede-ma ca in ciuda faptului ca toata lumea o crede atat de op datorita ultimatei, e greu sa iti castigi lane-ul cu ea, are 0 escape-uri si 0 CC, deci NU. Dintre Riven si Irelia, care sunt 2 dintre cei mai strong solo top, as merge pe varianta Riven care este un duelist si mai puternic ca Fiora la full build, are cc, shield, escape-uri.De asemenea si Irelia este foarte op, mai ales dupa buffarea Trinity Force-ului, dar e nevoie de o pozitionare buna, si de un farm foarte mare pentru a conta in teamfight-uri.Deci as merge pe Riven.