| cryyysss a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o nelamurire in legatura cu un calculator pe care am sa-l achizitionez de la altex....acesta este calculatorul : https://altex.ro/......RVISION29/

Sursa de 500 ma omoara cu gandul ca nu este buna pentru rx 580 de 8 gb, voi ce parere aveti prieteni? ar trebui sa-mi fac griji? va rog sa fiti sinceri, va doresc o seara minunata dragi prieteni.

Răspuns Câştigător
| aliantasudului1974 a răspuns:

N-o sa iti sara de 500. E ok ca idee de "pret vs performanta", nu iesi cu mult pe plus daca faci pe piese sau iei altceva, decat foarte putin poate.

| cryyysss explică (pentru aliantasudului1974):

Mai sincer sa fiu dacă îl fac pe piese ies mai scump, deoarece pc ul pe care vreau să l acumuleze are 23% reducere, normal costa 4.399, 90 lei, dar eu l am achizitionat cu 3.387, 92 lei...cu tot cu carcasa plus tastatura si mouse.

| CM7YRE a răspuns (pentru cryyysss):

Sincer sa fii, nu mai cred in "reduceri". Nu toate sunt "reduceri". Posibil sa fie adevarat ce zici tu, sa fi prin s chiar o "reducere". Eu ti-am spus pentru ca am incercat sa fac ceva mai ok, dar trebuie sa mai pui vreo cateva sute de lei, dar iesi mult mai bine pe ideea de garantie pe fiecare piesa, posibilitate mai buna de upgrade si performanta putin mai buna in ideea de "posibil 20-30" fps in plus, si mai multe nuclee. In rest, slabe sanse. Dar asta cu cateva sute de lei in plus fata de pretul ala. tu stii daca "merita".

4 răspunsuri:
| Fcsb_Razvan_1991 a răspuns:

Depinde de la ce firma e sursa si daca e de o calitate buna... da oricum cerd ca e la minim si nu cred ca o sa ai probleme cu ea
sper sa nu ma insel

| aliantasudului1974 a răspuns:

Salut! Ești mulțumit de calculator? Că mă interesează și pe mine acest sistem...Merci!