| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o problema cu jocul the sims 3, de fiecare data cand instalez un expansion, imi face un shortcut pe desktop, eu vreau sa joc jocul cu toate expansionurile si nu stiu in care dintre ele sa intru sa aiba toate expansionurile activate.

1 răspuns:
| xForSpeedx a răspuns:

Citeste atent ce iti spun :
1.Du-te in control alt delete
2. Sectiunea Unintall Program
3. Dezinstaleaza "the sims 3" si toate cele care iti apar acolo cu sims
4 Du-te in compartimentul unde ai instalat simsul
5 sterge si folderul acela, daca nu mai exista folder, inseamna ca ti la sters windowsul odata cu uninstalul,,,, si mai sterge si toate downloadarile cu sims abosult toate instaluri si tot felul
6 Intra pe site-ul de unde ai downloadat simsul, descarca-l din nou
7, Dupa download instaleazal in calculator.
8. de un restart la calculator

9 si vei daca nu merge

Alta varianta :
Daca nu iti merge cum tiam spus mai sus fa asa
1 Fa tot ce am spus mai sus si dupa intra in mai computer "Help" {mie asa imi apare la windows 7), dupa aceea scrie la Search : "Compatibility Wizard" dai pe primul "Make older programs run in this version of Windows", apoi clic pe "Click to open the Program Compatibility troubleshooter."
next, lasa-l sa incarce
o sa-ti spuna ca nu a gasit nici o problema in legatura cu jocurile programele si toate cele, dar o sa-ti apara o lista cu toate programele pc-ului cauti The Sims 3 dai clic pe el si apoi next, o sa-ti spuna ca nu este nici o problema cua cest program, (dar este, pentru aca asa face orice windows) u dai Start Make Program o sa-ti apara ceva cu Yes or No u dai yes si o sa-ti dea o eroare in legatura ca nu te laasa sa intri, dai oK, apoi dai la fereastra precedenta next dai Yes, save mai program trouble, apoi dai Close Nu Cancel.
dai un restart la calculator
intri in sims nu iti apare fereastra, dar iti apare tot la fel ceva cu Yes or No u dai Yes, sunt sigur, ca o sati mearga.

Daca nu iti reuseste din prima mai incearca maxim de doua ori.
Dar daca te uiti atent peste ce am spus eu dar atnt o sa-ti reuseasca

O zi Buna!