| Geanicu a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o rugaminte, imi poate spune cineva un model de laptop pana in 2000 de lei care sa duca CS:GO, GTA V si alte jocuri dinacestea pe high sau macar pe medium?

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Doar SH, daca mai gasesti. S-au scumpit mult laptop-urile. Daca vrei nou, cea mai buna varianta (pret-performanta) este un PC.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Laptop SH : https://www.olx.ro/......ejTyA.html promoted
funda?

| na1haz a răspuns:

Clar nu. Poate se gaseau in urma cu 1 an, insa de cand cu pandemia s-au scumpit foarte mult. Practic, un laptop care astazi costa 2000 lei ar fi costat cel mult 1400 lei acum un an.

Mai bine ai cauta un PC gata facut sau sa-ti faci un PC din componente la banii astia. O sa aiba o performanta net superioara oricarui laptop de pana in 3000 lei si o sa-l poti si upgrada ulterior.