| Deasonyka a întrebat:

Buna, stie cineva un program cu care pot inregistra desktopul / displayul laptopului? Mentionez ca vreau sa-mi fac un canal de Youtube si am nevoie de un program cu care sa filmez practic (atunci cand incerc aplicatii jocuri noi etc)

3 răspunsuri:
| stefanfrro a răspuns:

Sigur! Cel mai bun e OBS e gratis si e foarte usor de utilizat poate inregistra un anumit program, desktop, etc (e utilizat de youtuberi)
Apoi, mai e Fraps e bun dar cand filmezi trebuie sa ti in cont ca consuma mult spatiu si videoclipurile sunt foarte grele, apoi mai e Action care e foarte bun pentru jocuri si bandicam. (Fraps, action, si bandicam trebuie sa fie crack daca nu o sa fi limitata la timp si o sa ai un watermark)

| Deasonyka explică (pentru stefanfrro):

Nu stiu sa folosesc obs

| PainTech a răspuns (pentru Deasonyka):

Inveti.
Alt program crezi ca sti sa folosesti?