| PurpleKusH a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma de c eimi merge sacadat fifa 12 am procesor intl r celeron e 3300 2.50 GHZ si placa video nVIDIA geforce 610 de 1 GB si windws 7 am mai avut odata fifa 12 pe acelasi pc cu windows xp sp 3 dar placa video ati radeon de 512 mb si mergea ok dar acum dupa ce mi-am schimbat placa video si windowsul merge sacadat nu foarte tare dar sacadeaza totusi si am incercat cu toate setarile la low si tot degeaba

Va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Unele jocuri nu mai ruleaza pe XP de felul lor... deloc. W7 NU isi ia driverele automat. Nu pe alea care trebuie, cel putin. Tot alea pe care le pui tu is sfinte. Cit ram ai? Daca nu ai MACAR 4 gigi, mai bine revino frumos la XP... sau pune un Linux.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai instalat cum trebuie' driverele? Cit ram ai? Pe sisteme mai trase la fata cum e al tau e o mica-mare diferenta de la XP la 7. Plus ca nu ai zis exact ce Radeon ai avut inainte. 610-le e o nulitate.

| PurpleKusH explică (pentru KodrutZ):

Pai cei drept aveam ati radeon 6830 sau ceva de genul si driverele plus windowsul nu le-am instalat eu ama vut pc trimis in service ca mi s-a ars placa video ei miau schimbat placa video si mi-a reinstalat si windowsul cu toate driverele

| KodrutZ a răspuns (pentru PurpleKusH):

6850 poate, ca de 6830 nu am auzit. Pai un 6850 sterge pe jos si cu 5 de 610.

| PurpleKusH explică (pentru KodrutZ):

Nu stiu cum se face ca cu cealata placa video unele jocuri nu imi rulau deloc poate am gresit eu denumirea ideea e ca windoes 7 cred ca isi ia driverele automat dar manca si multe resurse? mai multe ca xp?

| KodrutZ a răspuns (pentru PurpleKusH):

Unele jocuri nu mai ruleaza pe XP de felul lor... deloc. W7 NU isi ia driverele automat. Nu pe alea care trebuie, cel putin. Tot alea pe care le pui tu is sfinte. Cit ram ai? Daca nu ai MACAR 4 gigi, mai bine revino frumos la XP... sau pune un Linux.