| Pintilei_Cosmin_1997 a întrebat:

Am 2 GB ram, placa video 7300 LE si procesor Intel pentium 4 3.00 ghz. Spuneti-mi niste jocuri faine care sa imi mearga cu 30 fps chiar daca dau la grafica minim. Si mai spuneti-mi ce componente ar trebui sa imi iau ca sa imi mearga toate jocuri pana in 2015 cu 30 fps ( chiar daca am la grafica minim )?
Mersi! big grin big grin big grin DAU FUNDA!winking

Răspuns Câştigător
| Tiby04 a răspuns:

Salut,pai sunt multe jocuri vechi care ti-ar merge, nu intru in acest detaliu, in schimb iti recomand sa iti faci un alt PC pentru gaming, procesor Intel i5 sau i7, 8 GB RAM si placa video Nvidia GTX750 Ti,exact cum am eu,si nu cer un buget mare,te sfatuiesc sa le cumperi,sunt foarte eficiente,merg toate jocurile, mai putin Assassin Creed Syndicate la ultra, dar merge super la mediu, in rest duce orice joc, bafta!

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru Tiby04):

Mersi! Chiar aveam nevoie de un raspuns ca asta... fiindca voiam sa imi iau o placa video gtx 970 procesor i5 8 gb ram. Bugetul meu e prea mic pentru a-mi lua GTX 970, dar daca mi-ai spus ca merg toate jocurile si cu GTX 750 ti, cred ca o voi lua ca ii in jur de 500 lei. Si mai poti sa imi spuice sursa ai si ce placa de baza?

| Tiby04 a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Intocmai,aceste componente sunt perfecte, ca sura te sfatuiesc Sirtec - High Power Eco 400W, placa video GTX750Ti nu are nevoie de alimentara separata, si aceasta este optima, cat despre placa de baza http://www.emag.ro/placi_baza/c te sfatuiesc aceea la 203 lei, placa video tot pe Emag costa 600 de lei si procesorul Intel i5 in jur de 1000 de lei, cel i7 costa mult mai mult, depinde de bugetul tau