| killerspike95 a întrebat:

am descarcat un server sa-mp gata facut 0.3e si imi merge foarte bine dar nu stiu sa fiu adminul serverului adica vreau sa bag parola serverului apoi sa fiu owner dar nu imi merge cine imi poate zice si ceva comenzi pentru owner? dau FUND:pwinking

Răspuns Câştigător
| Sergiu120369 a răspuns:

Slaut incearca asa : intra pe server
dupaceea iesi daca ai facut asta nu o mai fa
dupaceea dai la fisierele serverului intri in scriptfiles\Saver dai pe numele tau si acolo apare Admin Level si bagi cat vrei tu! Funda?

3 răspunsuri:
| Sobi a răspuns:

Direct din joc iti poti da owner daca ai bagat rcon(parola de la server). Este comanda /makeadmin merge si daca nu ai admin ca normal iti dai admin pentru asta e rcon.Comanda se foloseste asa: /makeadmin numele/id 1339 pentru owner.

| alexcristo a răspuns:

Poti sa-mi dai si mie site sa-l iau te rog?

| gabrielnecula a răspuns:

Pentru a da direct level 20 [OwN] la cineva pe server fara sa te mai duci in fisiere. Te duci in servet -scriptfile -ladmin - config - config din nou si acolo seteze pingu serverului, levelul din server, rconu-l il poti afla ducandute in server la fisierul server.cfg la rcon_password (depinde ce ai pus tu ) comenzile de admin lv 20 (own) sunt : giveweapon idu si arma {giveweapon 0 minigun} giveallweapon minigun (le da la toti minigun )dar poti alfa comenzile scriind in server /lcmds sau /acmds