| Ady321 a întrebat:

Am internet de la Telekom. In factura scrie cum ca as avea 100 Mb/s. In "realitate" am viteza de 1, 78 Mb/s Download si 0, 83 Mb/s Upload (asta apare la speed test). Cand descarc imi apare Download 250 Kb/s si Upload 0.05 Mb/s asa ca ma gandesc sa il schimb... Intrebarea mea este : Ce sa aleg? UPC, RCS-RDS sau un pachet mai mare de la Telekom? Mentionez ca nu am fibra optica pe strada de la Telekom. Exista la RDS pachet de 1000 Mb, dar ca sa il pot folosi la capacitate maxima am nevoie de procesor i7. Scrie ca functioneaza si pe PC-uri mai slabe, dar la viteza mai mica. Cat ar putea sa scada viteza de la 1000 avand in vedere ca am i5? Multumesc anticipat! *Dau Funda* Am nevoie de cat mai multe pareri!

2 răspunsuri:
| iamcringe a răspuns:

Eu am UPC si am in speed test 150MB/s și upload parca 8. Cateodata am norocul sa descarc un fisier de 7 GB în 10 minute
cu peste 10 MB/s.
Eu iti recomand UPC
Eu am o placa de retea Tenda de 30 de lei si merge la capacitate maxima, nu cred ca vei avea nevoie de un I7
Eu am in contract 200MB download.
Sper ca

| Ady321 explică (pentru iamcringe):

Ai fibra optica? Nu stiu ce placa de retea am... am laptop Asus X555L i5. Daca la abonament de 200 descarci cu peste 10 Mb/s cu cat as descarca la abonament de 500?