| Remix1977 a întrebat:

am ip dinamic si varul meu la fel, si-a luat ban pe un server. de sa-mp, a dat restart la modem s-a dus in start >>control panel >>network connections >>local area connection >>a dat disable >>enable >> dupa care a intrat pe server. si a putut sa joace.
P.S. are win xp eu am 7 ultimate si as vrea sa fac acelasi lucru sa pot sa mai intru pe server. Vreau sa ma ajutati urgent, sa imi spuneti cum dau disable/enable pe ultimate. am router, cablu.
Cel mai bun raspuns FUNDAA big grin

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dai reset la router sau il scoti din priza pentru unu, doua minute si isi face conexinea din nou cu alt IP. Reset se da din spatele routerului, ai un buton sau o gaura in care bagi o...scobitoare.
Restart pc.

| Iwao a răspuns:

Control panel/Network and Sharing Center/Change adapter settings/clic dreapta pe Local Area Connection/disable/enable.

| Meheツ a răspuns:

Sau poti folosi un DNS, ala poa sa te baneze de 100 de ori ca se schimba adresa DNS cu un click si n-ai moarte smug