| mihaimos3 a întrebat:

Am o intrebare legata de LoL (League of Legends). Cand intru in joc cateodata imi apare o eroare, dar daca dau de mai multe ori imi intra pana la urma. Dar problema e ca daca dau sa intru intr-o batalie mi se face ecranu de joc negru si nu mai pot decat sa-l inchid. La inceput am intrat in doua batalii (nu tutorial sau contra boti). Ce ar trebui sa fac? (fundita)

Răspuns Câştigător
| Waxyzz a răspuns:

Http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=355854
Din cate am catat si inteles (poti vedea si in linkul de mai sus) este o problema care apare cel mai des in Rusia, Ucraina si Romania. In linkul de mai sus (forumul oficial LoL) iti spune ce trebuie ca sa postezi ca ei sa te contacteze si sa te ajute.
Dar inainte sa incerci linkul te sfatuiesc sa incerci sa reinstalezi jocul (in safe mode) si sa dai restart dupa instalare(asta abia dupa ce dezinstalezi jocul actual).

2 răspunsuri:
| Waxyzz a răspuns:

Te ajut eu dar fara mai multe detalii( placa video, memorie RAM) nu pot sa te ajut prea mult. Singura chestie care te-ar putea ajuta este sa dai rezolutia si detaliile mai mici.

| mihaimos3 explică (pentru Waxyzz):

Nvidia Geforca 6150 SE nForce 430 512 MB, 4.00 Gb Ram (dar foloseste numa 3.25)