| VampyYuki a întrebat:

Am o mica problema si as vrea sa ma ajutati. Deci am un laptop Acer Aspire E1-531 si am internet de la RDS. Si de ceva timp imi merge foarte prost. Cade internetul din 5 in 5 min si sunt nevoita mereu ba sa-l restartez,ba sa scot cablul si apoi sa il bag la loc ca sa mearga. Cineva mi-a spus ca nu e bine sa tot scot cablul acela de la internet. Cica mi se poate strica laptopul. Este adevarat? Sau e firma de vina? Astept raspuns,multumesc anticipat. Dau fundita,va rog mult! Mentionez ca laptopul meu merge foarte bine pe internetul de la Bizar(stiu asta deoarece o prietena de-a mea are router de la ei si mi-am dus laptopul la ea acasa si mergea super!). Aa si mai e inca ceva:acum cateva luni nu imi mai mergea deloc internetul asa ca timp de o saptamana sau cam asa ma conectam pe la vecini si mergea chiar foarte bine doar ca trebuia sa ma plimb putin cu el prin casa ca sa prinda semnal. Dar era ok. Cand m-am saturat sa ma tot plimb cu el de nebuna,i-am sunat pe cei de la RDS sa vina sa rezolve. Au venit,au facut ei ceva acolo si de atunci nu ma mai prind Wi-Fi. Nu ma pot conecta decat la RDS. Si mi-au mai spus si ca nu merge bine din cauza ca trebuie sa reinstalez windows-ul din cauza faptului ca am prea multe jocuri,foldere, etc.; dar cum e posibil asa ceva cand eu am partitia aproape goala? Mentionez ca nu am laptopul de foarte mult timp. Doar de cateva luni. Si mai intreb o data(nu de altceva dar sunt disperata si vreau sa fiu sigura ca imi raspundeti la asta), chiar mi se poate defecta daca tot scot cablul ala?