| Andras95 a întrebat:

Buna TPU am o placa video ATI RADEON X850 PRO 256MB 256BIT AGP desi windows 7 ami recunoaste ATI RADEON X850 SERIES desi jocurile merg bine nu blocheaza am toate driverele la el da nu merg jocurile pixel shader 2 ami porneste jocu si am ecran negru merge sunetu pot umpla an meniu aud tot pot da new game tot negru e jocurile.Multumesc de ajutor dau funda.

Răspuns Câştigător
| Andras95 explică:

Toate sunt incurcate. folosesti o placa video veche de... cam 10 ani, pe un Windows relativ modern, incercand sa rulezi jocuri vechi. foarte proasta combinatie.

incearca sa rulezi xp prin virtual box. Sau instaleaza xp pe o partitie separata. http://windows.microsoft.com/......-multiboot nu pot garanta nimic dar cea mai simpla solutie e sa rulezi un XP pe acel comp. placa video va comunica mult mai usor cu jocurile prin acel OS luand in calcul vechimea jocurior si a compului in sine

| KodrutZ a răspuns (pentru Andras95):

Da, bun raspuns, dar PS 2.0 tot nu o sa aiba placa aia video orice i-ar face...winking

| Andrei7520152 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nici nu m-am gandit sa verific daca are shader 2.0 laughing

| Andras95 explică (pentru Andrei7520152):

E pixel shader 2.0 ca am avut un ati radeon x1300 pro 256 152 bit da nu pot sa-i schimb rezolutia am ancercat cu cuptorul 15 minute l-am lasat tot nu vrea si tot artefacte apar si daca reusesc dau funda sau ori cum dau funda pentru ajutor mersi

| Andras95 explică (pentru Andrei7520152):

Desi pana numeam reinstalat windows 7 ami mergeau toate jocurile ba chiar putem filma cu fraps la 25FPS.E windows 7 x86 electronik blue ultimate