| PurpleBoy69 a întrebat:

Am o problema, am testat viteza mea de internet pe testmy.net si rezultatele au fostbig grinownload speed: 11 mps; Upload speed: 9 mps.
Am intrat pe alt site(speedtest.net) acolo rezultatele au fost:
Download: 144 mps
Upload: 26 mps
Sunt foarte confuz, imi explica si mie cineva de ce rezultatele sunt diferite?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de legatura dintre tine si hostul serverului care face testul. Normal ca o ai o viteza mult mai buna in aceeasi retea de net si la o distanta relativ scurta decat daca iti faci testul pe un host din america, de exemplu.
Pe speedtest poti sa incerci sa faci testul dand un host mai indepartat si sa vezi atunci rezultatul. Probabil test my net are hostul prin alta tara pe cand speed cred ca are peste 10 numai in Romania.