| Negrila_Nicu_2000 a întrebat:

Buna TPU! happy
Am o problema cu minecraftul. Eu am minecraft piratat (sau cracuit) iar cand dau,,play" (in fine, arata download, si apoi launching) imi inchide fereastra de pe care dau,, play", iar apoi mi-o deschide din nou, fara sa imi deschida minecraft-ul. Am windows 7 daca va ajuta. xD. Raspuns repede va roog tongue

6 răspunsuri:
| AnGel032 a răspuns:

Ai java? E actualizat? Poti sa imi spui componentele PC-ului? (Procesor, RAM, Placa video...) Multe Minecrafturi cracked fac asa. Ai putea sa il reinstalezi sau sa il iei din alta parte. Astept componentele.

| Negrila_Nicu_2000 explică (pentru AnGel032):

RAM 2 GB
PROCESOR 1.80 GHz dual core
ATI Radeon Xpress 1250

| AnGel032 a răspuns (pentru Negrila_Nicu_2000):

PC-ul tau este putin cam slab si se poate ca Minecraftul sa nu aiba destul RAM. Vezi sa ai si driverele de la placa video. Cauta pe net cum ai putea aloca mai mult RAM la Minecraft. Eu iti sugerez sa strangi bani si sa faci un mic upgrade la PC.

| Negrila_Nicu_2000 explică (pentru AnGel032):

I-am dat mai mult ram....acum imi apare asta: [18:00:59] [main/INFO]: Setting user: nicu
[18:00:59] [main/INFO]: (Session ID is token:1337535510N:faa27f522ad2351383b3a78e7a4d297e)
[18:01:01] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.0
Execution protection violation
#
# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
# EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xc0000005) at pc=0x4a30e940, pid=5500, tid=5536
#
# JRE version: Java(TM) SE Runtime Environment (8. 0_51-b16) (build 1.8. 0_51-b16)
# Java VM: Java HotSpot(TM) Client VM (25.51-b03 mixed mode windows-x86 )
# Problematic frame:
# C 0x4a30e940
#
# Failed to write core dump. Minidumps are not enabled by default on client versions of Windows
#
# An error report file with more information is saved as:
# C:\Users\Dan\AppData\Roaming\. minecraft\hs_err_pid5500.log
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
# http://bugreport.java.com/bugreport/crash.jsp
# The crash happened outside the Java Virtual Machine in native code.
# See problematic frame for where to report the bug.
#
Java HotSpot(TM) Client VM warning: Using incremental CMS is deprecated and will likely be removed in a future release

| SpikeSpigel a răspuns:

"Eu am minecraft piratat", ti-ai raspuns singur. 1. Jocurile pirtate sunt foarte buguite si outdated 2. Sunt pline de virusi 3. Nu ai acces la toate "proprietatile" jocului.

| Negrila_Nicu_2000 explică:

Pai mai am prieteni care il au piratat si lor le merge. Nu inteleg de ce vii si comentezi aiurea daca nu ma poti ajuta. Faptul ca e outdated stiam, virusi nu are... sad