| deejaydray a întrebat:

happy Am o problema cu PC-ul meu... De la o vreme, cam de vreo luna, trebuie sa astept aprox. 3 minute pana sa se aprinda. Dureaza cam 30 de secunde imaginea cu "welcome", iar apoi, trebuie sa astept vreo 2 minute pana sa imi apara toate iconitele pe ecran pentru a putea deschide o aplicatie (chiar daca iconitele nu sunt aparute, nu inseamna ca PC-ul este blocat pentru ca am folosit Task Manager si a mers). Am folosit deja toate celelalte chestii cu "msconfig" si "startup" si am bifat si debifat alea, dar nu s-a modificat nimic. Daca vreti informatii despre sistemul meu de operare, este XP sp2, Memorie RAM: 1024 MB (1 GB), Video: NVidia GeForce 8500 GT, Memorie Video: 512 MB, Rezolutie 1440x900. Cam atat, va rog sa imi raspundeti cu o rezolvare la aceasta problema, dau funda! big grin

3 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Cred ca e o problema de la windows.Eu am avut un laptop care imi facea asa.Am reinstalat windows-ul si mergea normal dupa.Nu stiu de ce dar inainte de a-l reinstala cand ma uitam in Task Manager la cat CPU si PF Usage sunt folosite ma speriam erau aproape la maxim.

Bafta!

| deejaydray explică (pentru Magnifico):

Nu este de la windows pentru ca atunci cand intru in Task Manager, am intre 2-4 % performantza, ceea ce este foarte putin si foarte bine... Singura problema este ca dureaza foarte mult sa se aprinda, in rest totul este ok.

| Andreeatha96 a răspuns:

Poate o fi virusat