| Papo a întrebat:

Am o problema la autentificarea in jocul minecraft 1.7.2. EU AVEAM VERSIUNEA DE 1.6.2 DAR AM UPDATAT-O DE pe acest site : http://minecraft-romania.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=40 15 si mie imi cere user ..intru pe multiplayer si aleg un server dupa ma pune sa scriu parola...dar care parola nu stiu...am cont Majong,l-am pus pe acela, dar tot nu merge! :( ajutati-ma DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EU19 a răspuns:

Foarte simplu:

Deschizi chat-ul de pe tasta pe care il ai. Daca nu ai umblay in setari e t.
Si bagi in chat /register parola parola.

Adica asa:/register 123456789 123456789

Apoi trebuie sa te loghezi si faci asa:/login parola

Adica: /login 123456789

De cate ori intri pe sv trebuie sa dai mereu /login parola ca sa poti juca.
Parola aia e doar orientativa, tu iti pui ce parola vrei.

2 răspunsuri:
| EU19 a răspuns:

Dezactiveaza optiunea premium din launcher ca sa nu-ti mai ceara parola.

Sau daca zici ca nu te poti conecta laun sv de pe internet.
Foarte simlu, serverele au /register parola parola care trebuie bagata neaparat pentru a nu intra nimeni cu numele tau.

| Papo explică (pentru EU19):

Imi scrie cum ai zis tu/register password Comfirmpassword/ si nu stiu ce sa fac... poti sa-mi dai mai multe detalii?

| EU19 a răspuns (pentru Papo):

Foarte simplu:

Deschizi chat-ul de pe tasta pe care il ai. Daca nu ai umblay in setari e t.
Si bagi in chat /register parola parola.

Adica asa:/register 123456789 123456789

Apoi trebuie sa te loghezi si faci asa:/login parola

Adica: /login 123456789

De cate ori intri pe sv trebuie sa dai mereu /login parola ca sa poti juca.
Parola aia e doar orientativa, tu iti pui ce parola vrei.