| EbbbbbBBBB a întrebat:

am o problema: recent mi-am luat pc nou, 6GB ram, Intel core i3 3.70ghz si placa video msi nVIDIA geforce gt 730 2gb, dar cand joc skyrim, jocul imi merge cu 25-30 fps la low, nu inteleg de ce merge asa naspa jocu, poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

HMMMMM,sincer nu prea ai ce face placa ta video nu e stricata sau asa ceva, daca vrei sa ai mai multe fps-uri cumparati alta placa video! Iati gtx 750 ti e la 550lei e foarte buna si vei strange vreo 80-100 de fps-uri cu ea!

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Placa ta video nu este ea cea mai buna, dar se incadreaza in cerintele minime la joc la fel si procesorul ar trebui sa ai vreo 50-60 de fps-uri!

| EbbbbbBBBB explică (pentru alexboss2020):

Pai asta e problema, nu am atatea fps uri

| alexboss2020 a răspuns (pentru EbbbbbBBBB):

HMMMMM,sincer nu prea ai ce face placa ta video nu e stricata sau asa ceva, daca vrei sa ai mai multe fps-uri cumparati alta placa video! Iati gtx 750 ti e la 550lei e foarte buna si vei strange vreo 80-100 de fps-uri cu ea!

| AlexDFY a răspuns:

Pentru ca placa video este slaba, cu cat placa video este mai buna cu atat vei avea mai multe fps uri.

| EbbbbbBBBB explică (pentru AlexDFY):

Cum sa fie slaba, are 2 gb dedicati

| AlexDFY a răspuns (pentru EbbbbbBBBB):

Da, are 2 gb, dar sunt 2 gb DDR3, adica e foarte slab, procesorul grafic nu poate sa foloseasca toata capacitatea de 2 gb, exista gt 730 cum ai tu la 250 lei, si exista gtx 950, tot la 2 gb, dar costa 700 lei, amandoua au 2 gb, dar diferenta e procesorul grafic. Placa ta e veche, si slaba.