| ANONIMANON a întrebat:

Am scos PC-ul din priza si ca defiecaredata cand il scot din priza sau se ia curentul cand il bag in priza si il pornesc face fite (unitatea se aprinde dar nu transmite curent perifericelor asa ca monitorul nu se aprinde si nici ledul de la mouse sau de la tastatura). Si asta doar cand il scot din priza sau se ia curentul. Dar azi nu mai vreas sa porneasca monitorul deloc. De ce face asa? Cum il pot repara? Funda. Va rog un raspuns urgent!

2 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Trebuie sa deschizi unitatea sa o cureti. Daca nu te pricepi, te poti duce la un sediu IT si zi-le sa iti curete.Nu dureaza mult si nici nu costa mult.

Sau, o alta cauza, s-a incalzit foarte tare unitatea, numai in cazurile cand stai 15 ore in fiecare zi(un exemplu)

Sau iti trebuie un cooler nou.

| Vladii a răspuns:

Cred ca ai probleme cu sursa.Eu spun sa deschizi unitatea si sa o cureti putin.Am avut un prieten care avea probleme de genu si cand a deschis unitatea era plina de praf. Daca nu merge asa iti recomand sa cumperi o sursa mai puternica.