| Olaru_Andreea_2002 a întrebat:

am si eu o eroare la telefonul j5(2016) :
"a custom os can cause critical problems in phone and installed applications" La mine aceasta eroare se manifesta altfel cand inchid telefonul si apas pe butonul POWER telefonul porneste normal apare "Samsung galaxy j5 2016 power by Android dupa sigla"Samsung" si telefonul merge normal dar daca inchid telefonul si apas VOL. DOWN+HOME+ POWER BUTTON imi da aceasta eroare apoi dau sa descare OS personalizat si nu descarca nimic zice ca descarca si asa ramane am asteptat si 1h si degeaba (Si am resetat si telefonul la setarile din fabrica si tot apare )

2 răspunsuri:
| Ungureanu_Victor_1997 a răspuns:

Incearca sa restartezi telefonul tinand apasat pe butonul de pornire si cand apare Samsung j52016 tine apasat pe butonul de volum- si o sa intri intr-un meniu de acolo restarteaza-ti telefonul

| Ungureanu_Victor_1997 a răspuns:

Reinstaleaza os