| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema!
Am un laptop ce are instalat windows 7 si nu stiu cum sa tetez ca sa se auda la boxelel lui!
P.S. am pus alte boxe separate si la alea se aude, dar reau sa se auda la ale lui, MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| J0hnN a răspuns:

Intra in control panel(cel mai probabil il gasesti in meniul start),apoi acolo da pe,,sound,speach and audio device,,.Pe urma dai pe,,sound and audio device,, iar acolo ai mai multe coloane:volume,sound,audio etc.Ei,bine,dai pe coloana,,audio,,, iar acolo selectezi la,, default device,,----,, conexant amc audio,, .....si gata! Sper ca am fost de ajutor! Funda? big grin

| banell a răspuns (pentru J0hnN):

Am intrat in start, control panel dar nu gasesc sound, speach end audio device!

| J0hnN a răspuns:

Am gasit o cale mai simpla, care s-ar putea sa mearga.Eu zic ca asta ar trebui sa mearga sigur:du-te la imaginea cu difuzorul din bara de jos la calculator(stii tu, aia de unde reglezi sunetul) si acolo da click dreapta pe ea.Acolo ar trebui sa-ti apara,,adjust audio properties,, sau ceva cu properties,oricum.Da acolo,apoi da pe coloana,,audio,,, iar acolo la default device selecteaza,, conexant amc audio,,! Sper ca, in sfarsit, vei reusi! Succes!winking