| MrK122 a întrebat:

Am si eu o problema (daca pot sa ii spun asa pentru ca nu stiu sigur daca e o problema sau nu!)
Uitati:
Mi-am instalat si eu minecraft si am observat ca imi merge greu adica doar in 30-40 fps pe orice versiune! Tin sa precizez ca am un pc bunicel
-Intel Core I5 5200U, 4GB ram, Placa video Amd Radeon r5 M330, modelul de laptop fiind un Lenovo G50
Mi-am dat toate setarile pe low sau fast (cum vreti voi sa ii spuneti) si tot la fel! Apoi am schimbat launcherul pe placa dedicata, Integrata era un Intel Graphics 5500... TOT LA FEL!
Si ce e cel mai ciudat e ca cs go imi merge in 100-150 fps si nu am avut niciodata pe acest pc virusi si memoria libera e de 700GB dintr-un TB! Ce ma fac? Ajutati-ma va rog, caci

2 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Trebuie ca Minecraft-ul sa-ti ruleze pe placa dedicata, la CS GO automat face chestia asta. Iti recomand si Optifine [optifine.net/downloads]

| MrK122 explică (pentru TheKingBacca):

Bine dar cum mut pe placa dedicata? Nu trebuie sa setezi launcher-ul la high performance din AMD settings? Asta am facut