| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am si eu un pc nou de la pcg cu amd ryzen 3 1200 3.1 ghz 8gb ram de la hyperx si un rx 560 de 2gb am inteles ca rupe fps-urile la cs go minim 100 la maxim si eu am doar 70 la max si se simte drop frame si la low sunt 120 sad oare de ce am driverele puse

3 răspunsuri:
| RobertRawr a răspuns:

Este normal.

| JohnsaUnder2 a răspuns:

Sistemul e bun dar conteza si ce configuratii ai, ce programe ai pornite pe fundal. Incearca sa inchizi programele de care nu ai nevoie cand te joci. Daca nu ai Windows 10 se creaza probleme. Placile video noi sunt destul de pretentioase si iti recomand sa iti bagi Windows 10 daca nu il ai deoarece Windowsurile vechi nu au DirectX 12 care cer placile video mai bune. Incearca sa iti bagi un SSD daca nu ai. In rest totul e ok. Sper ca te-am ajutat

| CM7YRE a răspuns:

Optimizeaza windows-ul, fa-i o reinstalare curata daca e nevoie; vezi sa ai toate runtime-urile si toate driverele instalate; incearca diverse versiuni de drivere; daca ai 2 placute vezi sa fie pe dual channel, daca nu, un ssd, o alta placuta te-ajuta. Vezi sa mearga in parametrii, verifica fiecare componenta in parte, si verifica temperaturile. Conteaza exact ce/cum/cand, fiecare idee de software/hardware, ca sa vezi "diferentele"; gandeste-te si la ideea de overclock, maxim potential upgrade. Sistemele de operare, jocurile sunt intr-o continua evolutie; o sa-ti mananec din ce in ce mai multe resurse.