| Iasmin_Spanache_1997 a întrebat:

Am un laptop HP pavilion.Am o intrebare de ce jocurile imi merg sacadate pe el? De exemplu GTA V si merge perfect, fifa la fel, dar altele cum e un NFS mai nou merge super sacadat si altele la fel. Detaliie laptopului : Processor : AMD A10-5745M APU with Radeon(tm) HD Graphics 2.10 GHz
Memory ram 12.0 GB (11.2 GB usable) 64x bits based procesor! Va rog ajutati-ma. Laptopul are windows 10

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca cumva te referi la nfs 2015 n-ai nicio sansa, jocul ala are cerinte prea mari iar gta 5 merge si pe o placa dedicata low end de laptop.

| BogdanBz a răspuns:

Ai ultimul driver de la placa video instalat? Cand apare cate un joc nou, de obicei odata cu el apare si o versiune updatata a driver-ului placii video, tocmai pentru a face acel joc sa ruleze pe placa ta video, fara scaderi de frame-uri.