| Claudes a întrebat:

Am un PC, 4GB-ram, procesor Intel Dual Core 2, 4GHZ, placa video ATI Radeon HD 5450 1GB ddr 3, 64 bit, 500GB Hard Disk, si as vrea sa va intreb de ce imi sacadeaza jocurile la rezolutii mai mari de 800x600? Adica orice joc sacadeaza la rezolutie mai mare. Am vazut pe YouTube ca ruleaza jocurile bine la rezolutii mari, vreo solutie?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Flasneta aia de placa video nu are nici in clin nici in mineca cu jocurile.

| Claudes explică (pentru KodrutZ):

Atunci de ce pe YouTube jocurile sunt rulate la rezolutie mai mare(1440x1024).

| KodrutZ a răspuns (pentru Claudes):

Si eu pot sa iti pun o captura pe YT facuta cu GTX 750 Ti-ul si sa zic ca e cu un GeForce 4...

| Claudes explică (pentru KodrutZ):

Deci, cum sa spun, merg si jocurile noi aparute la detalii High, doar ca pe rezolutie de 800x600. Asta e culmea, ca, chiar si la jocuri mai vechi imi sacadeaza daca il pun pe rezolutii mai mari.

| KodrutZ a răspuns (pentru Claudes):

Pai nah, placa video e EXTREM de slaba. La ce te asteptai?