| chesse1337 a întrebat:

Am un PC cam slab...
Pentium 4, Windows XP SP3, 1 GB RAM, 2.40 GHZ.
Imi puteti spune si mie niste jocuri care merg pe PC-ul asta?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Depinde ce placa video ai. Daca e integrata (in placa de baza) sau externa, ce memorie are etc.
Eu am avut un Pentium 4, cu procesor 1.8 ghz si rula doar jocuri create pana in 2006-2007.
Tot ce era mai nou nu era suportat (jocurile au, de la an la an, cerinte tot mai mari).
Pe site-ul de mai jos alegi anul dorit si apare lista cu jocuri corespunzatoare.
https://www.metacritic.com/......c/filtered

| chesse1337 explică (pentru dannyel86):

Am uitat să specific ca placa video este de 64 mb

2 răspunsuri:
| Kushhh a răspuns:

Cam nimic, tinand cont ca platformele ( steam, origin, uplay, battle.net etc ) nu vor putea fi instalate pe XP