| MarcoXD a întrebat:

BUNA TPU!
Ar putea cineva sa ma ajute sa creez un joc pe roblox?

Răspuns Câştigător
| UchihaItachi1303 a răspuns:

In primul rand, se numeste MAPA sau HARTA, si daca ai deja Roblox-ul instalat, o sa ai aplicatia Roblox Studio, si acolo creezi orice mapa vrei. Bafta.

| MarcoXD explică (pentru UchihaItachi1303):

Chestia nu e ca nu stiu cum sa ceez Ț_Ț ci ca nu stiu unele scripturi.Eu am facut cateva jocuri dar acum incerc un simulator(Giant Simulator) in caz ca sti pe cineva.

| UchihaItachi1303 a răspuns (pentru MarcoXD):

Nu stiu pe nimeni care sa se ocupe cu script-uri pentru Roblox. Mai incearca sa cauti pe cineva, si poate o sa gasesti. Poti cauta pe Youtube tutoriale cu anumite script-uri care nu le stii, sau cauta pe Google o lista cu toate script-urile pentru Roblox. Bafta.