| adrian_5886 a întrebat:

as dori sa imi achizitionez un netbook,dar parinti ma descurajeaza ca piesele nu se pot schimba (placa video,ram,hdd),este adevarat?Si da ,as dori un netbook de 10 inch.PS:am 14 ani si ei imi dau "finantarea"

2 răspunsuri:
| adrian_5886 explică:

Uita-te un pic aici, si du-te la altex, real, media galaxy si informeaza-te ca merge si pe win 7, xp, linux... :http://www.altex.ro/......650-linpus

| alealexxx a răspuns:

Sincer sa fiu iti sugerez un laptop decat un notebok am si eu si lucreaza pe android care in cativa ani androidul va fi pe moarte si linuxul la putere.Pe notebook n-ai ce face e mort, este un telefon mai mare cu o tastatura atata tot pe cat un laptop este mai convenabil si il poti baga pe sistem de operare linux care este gratuit. Sper ca ti-am fost de folos!