| Gabitu698 a întrebat:

Aș vrea să-mi curăț calculatorul că face ca ultimu' aspirator și nu știu ce să folosesc! Am văzut la o întrebare că aș putea folosi un uscător de păr(feon sau cum s-o numi) și să-l dau rece! Voi ce îmi recomandați?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Spray cu aer comprimat, o bratara antistatica si rabdare.

| marinaru777 a răspuns:

Zgomot face ventilatorul(coolerul) de la procesor si eventual placa video, se curata cel mai bine cu o pensula dintraia de desen cureti si suflii praful sau ti asporatorul deschis drasupra ventilatorului.Sa nu scoti coolerul pentru ca are pasta termica jos spre procesor.

| PainTech a răspuns (pentru marinaru777):

Ba chiar ar fi o idee buna sa scoata coolerul si sa schimbe si pasta.

( dar daca cumva da coolerul jos e obligatoriu sa schimbe si pasta )