| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cam ce jocuri imi merg pe pc-ul meu.
Am Windows 7 Ultimate 64 bit
Placa de baza: ASRock G41M-VS3 R2.0
Processor: Intel Xeon X3360 2.83 ghz (quad core)
Ram: 8GB ddr3
Placa video: Nvidia GeForce GT630 2 gb 128 bit ddr3
HDD: 250 gb
Vreau o parere cat se poate de sincera despre acest pc, processorul acum 1 saptamana l-am cumparat.

Răspuns Câştigător
| xon3 a răspuns:

Salut...depinde acum ce jocuri vrei sa joci. daca vrei jocuri de anul 2014 _2015 iti recomand sa.ti schimbi placa video gen un gtx 760, 780 sau daca ai buzunar un gtx 970_980 ...in rest ai componente bune si eu am un procesor Intel core 2 quad la 2.83 ghz si o placa video gtx 780 ti, 8gb ram si mi.au mers bine toate jocurile de pana acum.Placa aia video e slabuta. Sper ca ti.am fost putin de ajutor.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E ok. Hardul e cam mic.

| AlexL28 a răspuns:

Procesorul e foarte bun, dar placa video nu mi se pare suficient de potenta, mai ales in comparatie cu procesorul, zic asta pentru ca si eu am exact aceeasi placa, doar ca e versiunea M(laptop) si gta 4 merge putin sacadat...

| yonutz13snp a răspuns:

Ai un Pc foarte bun, incearca BattleField 4, Assassin creed(toata seria), Gta 4 si 5, etc

| alexstan76 a răspuns:

Configuratia pc tau este una foarte buna iti va merge orice joc din 2014 chiar si din 2015 la o grafica destul de mare, uite aici un site de unde sa iti alegi jocurile ca la ce configuratie ai nici nu-ti mai trebuie cerintele fiecarui joc bft.

http://games.gamepressure.com/